Ethno Jazz Festival: Patricia Barber

PATRICIA BARBER zaśpiewa we Wrocławiu!

Ethno Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić na koncert światowej sławy amerykańskiej wokalistki i pianistki - Patricii Barber. Pierwsza dama chicagowskiej sceny jazzowej wystąpi 5 listopada w Synagodze pod Białym Bocianem, promując swoją najnowszą płytę pt. “Clique”.

Patricia Barber pochodzi z muzycznej rodziny, jej ojciec - Floyd „Shim” Barber był saksofonistą w słynnej orkiestrze Glenna Millera, a jej matka śpiewała bluesa.
Bezkompromisowe podejście do muzyki, niezbadane połacie kreatywności, niechęć do bycia zaszufladkowaną i klasyfikowaną - to cechy, które podkreślają rolę Barber jako jazzowej innowatorki. Przez 30 lat swojej kariery wydała wiele albumów, z czego 3 sprzedały się w ponad 100 000 nakładzie. Występowała w największych salach koncertowych oraz światowych festiwalach. Kiedy nie jest w trasie - organizuje słynny, poniedziałkowy koncert w legendarnym klubie Green Mill Jazz Club w Chicago.

Najnowsza płyta “Clique” wydana w 2021 roku, to niezwykły projekt, w którym towarzyszył Barber jej niezawodny zespół - Patrick Mulcahy na basie akustycznym, Neal Alger na gitarze akustycznej, Jim Gailloreto na saksofonie tenorowym i Jon Deitemyer na perkusji.

Koncerty Patricii Barber cechuje nastrojowy śpiew, niski ton głosu, melancholijność, liryczność i prostota w aranżacji większości kompozycji. Podczas wrocławskiego występu będziemy mieli przyjemność usłyszeć nie tylko najnowsze utwory, ale również te znane z poprzednich krążków artystki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń