Ethno Jazz Festival: Lizz Wright - Wrocław

LIZZ WRIGHT powraca do Wrocławia z nową płytą!

Ethno Jazz Festivalu zaprasza na koncert promujący najnowszą płytę amerykańskiej gwiazdy jazzu, LIZZ WRIGHT.

14 marca w Synagodze pod Białym Bocianem, obok premierowego materiału z albumu “Shadow”, nie zbraknie też znanych publiczności utworów z poprzednich płyt artystki.

LIZZ WRIGHT – niepowtarzalny głos, nazwany przez The New York Times jako „gładki, ciemny alt posiadający cechy, które można kojarzyć z dojrzewającym w beczkach bourbonem lub miękką jak masło skórą”, stał się dla Lizz Wright drogą do przekraczania podziałów społecznych, przekazywania miłości i głębokiego poczucia człowieczeństwa.

Wright czerpie inspirację z jej wychowania na Południu w Georgii. Była tam dyrektorem muzycznym małego kościoła, którego jej ojciec był pastorem. Muzyka gospel oraz śpiew wezwań i odpowiedzi ze zborem dały początek jej relacji z muzyką. Niedługo później przemierzała Great American Songbook na swojej drodze do znakomitej kariery wokalnej.

W wieku 22 lat Wright zasłynęła w całym kraju jako wokalistka swoim koncertowym hołdem dla Billie Holiday, gdzie jej pełen gracji występ skradł serca publiczności. Rok później podpisała kontrakt z Verve Records na wydanie Salt, które znalazło się na szczycie list przebojów współczesnego jazzu Billboardu. Jej kolejne albumy nadal zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów, a jej singiel „Lean In” (z Freedom & Surrender) znalazł się na Letniej Playliście Prezydenta Obamy 2016.

W czerwcu 2022 roku ukazał się Holding Space, genialny album na żywo zarejestrowany na koncercie w Berlinie.

Rok 2024 zwiastuje premierę najnowszego albumu artystki “Shadow”, poruszający tematykę miłości, straty, wspólnoty i uzdrowienia. Utwory zostały stworzone w towarzystwie takich artystek jak Angelique Kidjo i Meshell Ndegeocello.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń