CHCEMY BYĆ SOBĄ! - przeboje polskiego rocka lat 80' - Wrocław

wROCK for Freedom zaprasza 31 sierpnia do Starego Klasztoru na wieczór z największymi przebojami polskiego rocka lat 80' pt. "Chcemy być sobą!"

45 lat temu, 31 sierpnia 1980 roku, powstał pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność" i rozpoczęła się burzliwa dekada lat 80', zakończona upadkiem komunizmu, rozwiązaniem Związku Radzieckiego i nowym porządkiem europejskim i światowym.

Dekada lat 80' to również "złota era" polskiego rocka. Perfect, Dżem, Lady Pank, Budka Suflera, Maanam, Lombard, Bajm - piosenki tych zespołów śpiewała cała Polska jak długa i szeroka.

Do ikon polskiego rocka dołączyły wkrótce zespoły: Sztywny Pal Azji, Chłopcy z Placu Broni, Kobranocka, Oddział Zamknięty, IRA, Brygada Kryzys, Kult, Republika z Grzegorzem Ciechowskim, Klaus Mittfoch z Lechem Janerką i wiele innych, których piosenki pamiętamy do dziś.

  1. rocznica powstania Solidarności to znakomita okazja do międzypokoleniowego spotkania i przypomnienia tego, co najlepsze w polskim rocku lat 80'. Nie zabraknie też okazji do wspólnego śpiewania nieśmiertelnych hitów. Muzyczny wieczór wspomnień poprowadzi dobrze znana publiczności Starego Klasztoru ekipa WrocLove Band pod kierownictwem Marka "Stinga" Popowa.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Sierpień 2025

31.08.2025 godz. 19:00

Wrocław

Stary Klasztor - Sala Gotycka

CHCEMY BYĆ SOBĄ! - przeboje polskiego rocka lat 80'

dostępne bilety: 39

kup bilet