RYCZĄCE DWUDZIESTKI // koncert z okazji 40-lecia zespołu! - Wrocław

RYCZĄCE DWUDZIESTKI - koncert z okazji 40-lecia zespołu!

W oczekiwaniu na festiwal "Szanty we Wrocławiu 2024" zapraszamy na spotkanie z jednym z najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny szantowej.

12 grudnia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze zaśpiewają dla nas RYCZĄCE DWUDZIESTKI, które w tym roku obchodzą swoje 40. urodziny!

RYCZĄCE DWUDZIESTKI, to aktualnie tradycyjny męski SEKSTET, który jako instrumentalno-wokalny KWINTET, zaprasza wszystkich na wspólny rejs przez rozbujane wody piosenki żeglarskiej.

Spotkanie z zespołem zawsze obfituje w muzyczne wrażenia estetyczne i gwarantuje wszystkim radosną pracę rękoma przy rytmicznych szantach - morskich pieśniach pracy. Nie zabraknie romantycznych ballad jak i energetycznych piosenek autorskich - wszystko w nurcie folk i opakowane marzeniami o dalekich podróżach po kres horyzontu. Zespół od 1983 roku koncertuje w Polsce oraz za granicą. Dotychczas spotkał się z uznaniem w takich krajach jak Norwegia, Niemcy, Holandia, Kanada, Stany Zjednoczone Ameryki i nawet Słowacja „Hiszpańskie Dziewczyny”, „Few Days”, czy „Jasnowłosa”, to piosenki, które powinny być wystarczającą zachętą do rozśpiewanego spotkania.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń