CARRANTUOHILL & SALAKE - widowisko muzyczno-taneczne "W Irlandzkim Rytmie"
Ethno Jazz Festival zaprasza 24 października do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na muzyczno-taneczne "W Irlandzkim Rytmie" w wykonaniu zespołów CARRANTUOHILL & SALAKE.
Występujący od ponad 30 lat na scenie, nagrodzony Fryderykiem za swoją muzykę, zdobywca Złotej I Platynowej Płyty – zespół CARRANTUOHILL, wspólnie z wielokrotnymi mistrzami świata w tańcu irlandzkim – formacją SALAKE prezentują nowatorskie widowisko artystyczne w irlandzkim rytmie.
Wyjątkowy koncert... bogate stroje... wspaniała muzyka... mistrzowski taniec...
CARRANTUOHILL
• jest uznawany za jeden z najlepszych zespołów w Europie w gatunku muzyki celtyckiej.
• koncertuje od Moskwy po Irlandię… (Szwajcaria, Francja, Niemcy, Rumunia, Irlandia, Rosja…)
• na swym koncie zespół ma również koncerty w USA, gdzie występował m.in na osobiste zaproszenie poety noblisty Czesława Miłosza
• swoje doświadczenie Carrantuohill zbierał podczas wielokrotnych wizyt w Irlandii.
• zespół wydał 18 płyt współpracując z wieloma wybitnymi artystami (m.in.: A.M.Jopek, S.Sojka, P.Kukiz, T.Szukalski, W.Karolak, K.Ścierański, U.Dudziak, A.Dymna…).
• CARRANTUOHILL jest laureatem nagrody FRYDERYK w kategorii etno/folk,
• członkowie zespołu grają na tradycyjnych irlandzkich instrumentach: tin whistle, bouzuki, skrzypce, bodhran, uilleann pipes... a częste wyjazdy do Irlandii są gwarancją, iż o kraju tym wiedzą... prawie wszystko.
„nieoczekiwanie poczułem się jak w domu podczas spotkania z zespołem Carrantuohill, polskimi muzykami
grającymi irlandzkiego jiga i reela w takim stylu i z takim szelmostwem, że nawet Irlandczycy nie zrobiliby tego lepiej.”
Seamus Heaney (irlandzki poeta i noblista)
SALAKE
niezwykle utytułowany i uznany na świecie zespół (m. in. wielokrotni Mistrzowie Świata w swojej dyscyplinie !!!) tym razem pokazuje się w pełnym wymiarze, w formule klasycznego widowiska muzyczno-tanecznego i to u boku bardzo doświadczonych muzyków.
Tancerze prezentują w mistrzowskim stylu najbardziej ulubione przez widzów elementy irlandzkiego tańca, ale dodają do występu liczne ozdobniki pochodzące z wielu innych dziedzin tanecznych, pokazując, jak wielkie to bogactwo artystycznej przestrzeni.
CZYTAJ WIĘCEJ
Brak wydarzeń