40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach - XXV lat zespołu - Wrocław

XXV lat zespołu 40 SYNÓW I 30 WNUKÓW JEŻDŻĄCYCH NA 70 OŚLĘTACH – Koncert Jubileuszowy w Starym Klasztorze
40 SYNÓW I 30 WNUKÓW JEŻDŻĄCYCH NA 70 OŚLĘTACH to jeden z nielicznych zespołów polskiej sceny CCM, który powstał w latach 90 XX wieku i nieprzerwanie gra do dziś. Występował na wspólnych scenach z takimi gwiazdami sceny chrześcijańskiej jak Armia, Maleo Reggae Rockers, Arka Noego, 2Tm23 New Lifem, Viola Brzezińska, Magda Anioł, Sal Solo (Classix Nouveaux) czy Maire Brennan (Clannad)
Najbardziej prestiżowe koncerty jakie zespół zagrał odbyły się w ramach: Song Of Songs Festival w Toruniu, Targów Muzyki Chrześcijan w Krakowie, Festiwalu Muzyki Dobrej w Warszawie, Slot Art Festival w Lubiążu, Festival de Paques w Chartres we Francji, Festiwalu Stróżów Poranka w Chorzowie, we Wrocławiu, w Wilnie, koncertu dla papieża Benedykta XVI w Krakowie, Światowych Dni Młodzieży we Wrocławiu, w czasie Nocy Kościołów na Ukrainie, na Białorusi w Mińsku w ramach Festiwalu Ziemia Szczęścia razem z zespołem Hare Kryszna i Festiwalu Zespołów Metalowych państw dawnego bloku wschodniego oraz na ulicy. Jednak za najważniejsze koncerty zespołu uważa te zagrane w domach dziecka, ośrodkach szkolno - wychowawczych, monarach, więzieniach i na dworcach kolejowych.
Nazwa zespołu „40 synów..." to cytat z Pisma Św. (Księga Sędziów 12,14) i dla zespołu jest synonimem błogosławieństwa (dla Izraelitów męscy potomkowie byli wyrazem Bożej Opieki i Błogosławieństwa).
Większość tekstów oparta jest na Psalmach i Księgach Starego Testamentu oraz Ewangelii, a część z nich jest autorstwa członków zespołu. Mówią o poszukiwaniu relacji z Bogiem, życiu wiarą oraz o Łasce płynącej z przyjaźni z Jezusem Chrystusem.
Zespół wykonuje piosenki autorskie. Muzycy sami komponują i aranżuje utwory wykorzystując do tego do tego następujące instrumenty: gitarę klasyczną, gitarę akustyczną, gitarę basową/kontrabas, akordeon, sopiłki (ukraińskie flety ludowe), perkusję, djembe, bombo i instrumenty perkusyjne. PIosenki mają klimat folkowy z elementami rocka, reggae, piosenki poetyckiej i uwielbieniowej.
Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem. Efekt prób zostanie zaprezentowany na koncercie jubileuszowym.
Obecny skład zespołu:
Artur Bednarski [djembe, instrumenty perkusyjne (przeszkadzajki)]
Łukasz Damurski [folkowy zestaw perkusyjny, sabar]
Marcin Oleksy [gitara klasyczna, śpiew]
Andrzej Ruszczak [gitara akustyczna, solowa, śpiew]
Robert Ruszczak [akordeon, sopiłki, śpiew]
Jacek Ryszewski [gitara basowa]
W koncercie jubileuszowym gościnnie wystąpią:
Marek Bryłka [gitara basowa - pierwszy basista zespołu/18 lat wspólnej przygody]
oraz najlepsi w Polsce sidemani, młodzi zdolni, jedni z pierwszych lepszych muzyków, których drogi na dłużej lub krócej skrzyżowały się z drogą zespołu i pozostała po przygodzie przyjaźń i wdzięczność:
Jarek Korzonek [perkusja, najlepszy sideman w Polsce]
Marcin Urszulak [perkusja, młody zdolny, jeden z lepszych]
Maciej Regulski [conga]
Marek Kozioł [djembe]
Bartek Malinowski [djembe]
Paweł Łukasiak [saksofon]
Alek Sadowski [trąbka]
oraz niespodzianki ...

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Czerwiec 2024

09 .06

 niedziela

 16:00

Wrocław

Stary Klasztor - Sala Gotycka

dostępne bilety: 82

kup bilet