BACK TO MAANAM - Urodziny Kory

BACK TO MAANAM, czyli Urodziny Kory w Starym Klasztorze!

8 czerwca przypada rocznica urodzin Kory Jackowskiej, wokalistki zespołu Maanam, wspaniałej artystki, ikony polskiego rocka.

W sobotę 7 czerwca, w przeddzień urodzin, zapraszamy do Starego Klasztoru na żywiołowy koncert poświęcony twórczości legendarnej Kory i jej zespołu.

Podczas tej muzycznej podróży, usłyszymy największe przeboje zespołu Maanam, takie jak "Boskie Buenos", "Anioł", "Cykady na cykladach", "Szare miraże" i wiele innych piosenek z repertuaru Kory.

Koncert poprowadzi charyzmatyczna wokalistka i aktorka, Dorota Kołodziej.

Towarzyszyć jej będą czołowi artyści muzycznej sceny Wrocławia.

Na scenie Starego Klasztoru wystąpią:
Dorota Kołodziej- głos
Michał Wilczyński- gitara
Piotr Adamiak- gitara
Piotr Mazurek- bas
Tomasz Garbera- perkusja

Dorota Kołodziej- aktorka, wokalistka, instruktorka teatralna. Debiutowała w 2010 roku rolą tytułowej "Elektry" wg Eurypidesa w reż. Włodzimierza Staniewskiego. W latach 2010- 2022 ściśle związana z teatrem „Gardzienice", gdzie jako kreowała aktorsko-wokalne role w "Ifigenii w Taurydzie", „Ifigenii w Aulidzie", "Oratorium Pytyjskim", a także w „Weselu" i „Wyzwoleniu" wg Stanisława Wyspiańskiego, występując na scenach w Polsce i na świecie (m.in. Teatr Polski w Warszawie, Teatr Powszechny w Warszawie, Narodowy Teatr Stary w Krakowie, Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Opera Narodowa w Teheranie, amfiteatry w Grecji i Hiszpanii, Gesher Theatre w Izraelu).

Od 2017 roku współtwórczyni i wokalistka zespołu MUNDINOVA, łączącego akustyczne brzmienia wokół gatunków indie jazz/ fusion/ piosenka artystyczna, z którym wydała dwa autorskie albumy: „W drodze" (2020) i „Fantom" (2022). Związana ze środowiskiem muzycznym z Wrocławia i Trójmiasta, gdzie współtworzy takie koncerty jak: Tango Night, 007 Songs, „O żywiole kobiecym"

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Czerwiec 2024

07 .06

 piątek

 20:00

Wrocław

Stary Klasztor - Sala Gotycka

dostępne bilety: 40

kup bilet