Cumbia & Balkan Party

 Wrocław

 Stary Klasztor - Sala Gotycka
 ul. Purkyniego 1

 29.10.2021

 21:00

 Ceny biletów

 35, 50 zł

Klub Stary Klasztor zaprasza 29 października na pierwszą edycję imprezy łączącej gorącą południowoamerykańską muzykę cumbia z energetycznymi rytmami z Bałkanów!
29 października w Sali Gotyckiej podczas CUMBIA&BALKAN PARTY
wystąpi rewelacyjny międzynarodowy skład grające w stylu cumbia - FAUSTINA CALAVERA, a o szaloną zabawę w bałkańskich rytmach zadba znany dobrze wrocławskiej publiczności - WARSAW BALKAN MADNESS.
Takiej wybuchowej mieszanki jeszcze nie było! Czy jesteście w stanie wytrzymać tempo tej zwariowanej tanecznej imprezy? Sprawdźcie sami w ostatni piątkowy wieczór października :)

FAUSTINA CALAVERA to wrocławski zespół, który gra latynoamerykańską muzykę cumbia. W skład zespołu wchodzą muzycy z Chile oraz z Polski.
Czym jest cumbia? Cumbia to muzyka o charakterystycznym rytmie, która powstała w XVII wieku w Ameryce Południowej. Od tamtego czasu na jej rytm wpłynęła kultura afrykańska, latynoski folklor, psychodeliczny rock, electro i ska. Fuzja tych dźwięków, kultur, różnic i podobieństw sprawiła, że po prostu chce się to wytańczyć i oddać się tej energii.
Jesteśmy Faustina Calavera, porywamy do tańca i zabawy. Gramy na festiwalach, imprezach masowych, weselach, chrzcinach a nawet pogrzebach!
100% zabawy gwarantowane.

WARSAW BALKAN MADNESS to przede wszystkim radość.... radość która płynie prosto z magicznych melodii i rytmów muzyki Europy południowo-wschodniej. Bogate dziedzictwo cygańsko-słowiańskiej kultury półwyspu bałkańskiego zostaje przeniesione w XXI wiek. Szybkie partie trąbek i innych "dęciaków" skonfrontowane są z klubowymi beatami a przejmujące brzmienia skrzypiec czy akordeonów okraszone głębokim i pulsującym bassem. Tradycja i folk spotyka eklektyczną estetykę świata współczesnej muzyki. To roztańczony świat pełen beztroskiej zabawy, niczym w filmach Kusturicy. Każdy występ to wyjątkowy performance cechujący się wielką żywiołowością oraz spontanicznością. Łączy ze sobą elementy muzyczne jak i wizualne.

Rozwiń