Pink Turns Blue

 Wrocław

 Stary Klasztor - Sala Gotycka
 ul. Purkyniego 1

 07.12.2021

 20:00

 Ceny biletów

 79, 100 zł

wROCKfest.pl zaprasza 7 grudnia do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert pionierów muzyki dark wave PINK TURNS BLUE.
Zespół był jedną z gwiazd ostatniej edycji festiwalu Castle Party w Bolkowie, teraz powraca by zagrać pełny koncert we Wrocławiu.

PINK TURNS BLUE powstało w 1985 roku w Berlinie. Grupa należała do pierwszej fali niemieckich zespołów z nurtu new wave /gothic rock. Z czasem ich brzmienie ewoluowało, pojawiły się syntezatory i zespół został zaliczony do prekursorów nurtu dark wave.
Początkowo występowali jako duet: Thomas Elbern (gitara, wokal) i Mic Jogwer wokal, bas i klawisze ) oraz automat perkusyjny.
Na początku 1986 roku do składu dołączył perkusista Marcus Giltjes.

Po nagraniu wielu przebojów , takich jak „Michelle", "Walking on Both Sides", "Your Master Is Calling", "The First", "I Coldly Stare Out", "Touch the Skies", "Catholic Sunday", "Missing You", "If Two Worlds Kiss", "Moon" and "Seven Years", grupa na pewien czas zawiesiła działalność w 1995 roku aby powrócić w 2003 roku
PINK TURNS BLUE ma na swoim koncie 12 albumów studyjnych.
Ich dziewiąty album Storm wydany w 2009 roku znalazł się na 2 miejscu Alternatywnej Niemieckiej Listy (German Alternative Charts) co zaowocowało zaproszeniem na największe festiwale w Europie i w U.S.A. Grupa ma też sporo fanów w Meksyku,
w Niemczech, Wlk.Brytanii i Brazylii. W zeszłym roku utwór "Something Deep Inside" został wykorzystany w thrillerze Matthew Berkowitz'a "The Madness Inside Me".

Rozwiń