• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Szantowe Mikołajki: Henryk Czekała "Szkot" & Szkocka Trupa

 Wrocław

 Stary Klasztor - Sala Witrażowa
 ul. Purkyniego 1

 04.12.2022

 19:00

 90 min.

 CZAS TRWANIA

 Ceny biletów

 40, 60 zł

Aby tradycji stało się zadość, zapraszamy miłośników żeglowania i żeglarskiego śpiewania na Szantowe Mikołajki w Starym Klasztorze!

W przedmikołajkową niedzielę 4 grudnia, w rolę Świętego Mikołaja wcieli się Henryk Czekała "Szkota", lider zespołu Mechanicy Shanty , któremu na scenie towarzyszyć będzie SZKOCKA TRUPA oraz shantymani z wrocławskich zespołów, którzy przyjmą zaproszenie do wspólnego muzykowania.
Zapowiada się niepowtarzalne szantowo-mikołajkowe jam session po kierownictwem Szkota
Wspólne śpiewanie szant to najlepszy prezent z okazji Świętego Mikołaja - przybywajcie tłumnie, zabierzcie dzieci i wnuki albo rodziców i dziadków.
Jak przystało na Św. Mikołaja będą prezenty, ale możecie też przynieść swoje - dla przyjaciół, artystów lub obsługi :)

Szkocka Trupa to zespół, który założył  Henryk Czekała „Szkot”, na co dzień lider grupy Mechanicy Shanty, a jeszcze wcześniej współzałożyciel innej legendy polskiej sceny folku morskiego, Ryczących Dwudziestek. Skład Szkockiej Trupy to otwarta formuła artystyczna, najczęściej jest to trio, które we Wrocławiu zapewne się rozrośnie.
Program koncertu to ulubione utwory lidera, a wśród nich i dawne pieśni folkowe, oparte o źródła amerykańskie czy irlandzkie,  jak i współczesne piosenki żeglarskie, zarówno autorstwa Czekały (znane dobrze fanom z repertuaru Mechaników Shanty czy Ryczących Dwudziestek) oraz Jerzego Porębskiego, Witka Zamojskiego, Marka Szurawskiego, Tomka Opoki, Janusza Sikorskiego, Andrzeja Koryckiego i wielu, wielu innych, uznanych polskich autorów. Oczywiście, jak przystało na wytrawnego szantymena, w programie nie brakuje także szant - marynarskich pieśni pracy dawnych pokładów.
Tylko na koncertach Szkockiej… można usłyszeć obok siebie takie hity polskiej sceny żeglarskiej jak „Hiszpańskie dziewczyny”, „Cztery piwka”, „Umbriaga”, „Jacht rock’n’roll” „Molly Malone”, „Klipry”, „Wzgórza Walii”, „Maui” czy szanty „Sześć błota stóp”, „Emma”, „Johnson’s Girls” - jednak w nowych aranżacjach, inaczej interpretowane, inaczej zaśpiewane i zagrane.
Dzięki otwartej, muzycznej formule i różnorodnemu repertuarowi, koncerty tria są ciekawe
i zaskakujące. Szkot ma bardzo dobry kontakt z publicznością, reaguje na emocje, które jej towarzyszą, potrafi wciągnąć ją do zabawy i wspólnego śpiewania. Bluegrassowe, bluesowe, countrowe czy folkowe wersje znanych utworów to wizytówka tej formacji.

Rozwiń

Jak dokonać rezerwacji?

Przesuwając kursorem myszy po planie sali pojawi się cena biletu jak i ilość wolnych miejsc w każdym z sektorów. Po kliknięciu w wybrany sektor pokażą się poszczególne miejsca - kolory wskazują dostępność i kategorię cenową. Wystarczy zaznaczyć wybrane miejsca i przejść dalej do formularza rezerwacji. Po wypełnieniu swoich danych, spośród dostępnych możliwości wybiera się sposób płatności jak i dostarczenia biletów. Rezerwacja zostaje utworzona po kliknięciu "Zamawiam".