Wrocław

 Stary Klasztor - Sala Gotycka
 ul. Purkyniego 1

 03.08.2023

 20:00
 

Madball - hardcore'owa formacja z Nowego Jorku powstała jako poboczny projekt muzyków Agnostic Front. Madball został założony w 1988 roku jego skład tworzyli muzycy Agnostic Front: Vinnie Stigma, Matt Henderson, Will Shepler oraz przyrodni brat Rogera Mireta - Freddy Cricien, który w momencie powstania zespołu miał zaledwie 12 lat.
Na początku ich set skłądał się z wcześniej nieznanych utworów Agnostic Front. Pierwszym wydawnictwem Madball była EP-ka Ball of Destruction z 1989 roku.
W 1989 Madball wydał minialbumBall Of Destructionz własnymi utworami.Ze składu odszedł basista Roger Miret, a jego miejsca zajął na stałe Hoya Roc.W 1992 wydano kolejne EP pt.Droppin' Many Suckers. W 1994 Madball podpisał kontrakt z wytwórniąRoadrunner Records. Jej nakładem wydał trzy albumy:Set It Off(1994),Demonstrating My Style(1996) iLook My Way(1998), a 2000 opuścił tę wytwórnię. W tym samym roku nakładem wytwórniEpitaphRecordsukazała się płytaHold It Down. Po kilku latach przerwy (w tym czasie Cricien był osadzony przez pewien czas więzieniu) w 2004 wydano EP pt.N.Y.H.C.].
Wraz z zespołamiAgnostic Front, Vietnom, Bulldoze, Resistance i H2O, Madball tworzy część tzw. DMS Crew (Demonstrating My Style). Cricien oraz Hoya są także członkami grupy Hazen Street (wspólnie z muzykami grupy H2O iCro-Mags). Sam Cricien tworzy także indywidualnie muzykęhip hopową- w 2009 roku wydał solowy album pt.Catholic Guilt
Do wydania płytySet it Offzespół był kwintetem, jednak następnie odszedł ze składu gitarzysta Vinnie Stigma i od 1996 grupa działała jako kwartet.

Niezawodna energia na scenie pomimo upływu lat i ich ostatni album „For The Cause” potwierdzają tylko, że Freddy i spółka mają przed sobą jeszcze wiele lat tworzenia i grania na najwyższym poziomie.
Podczas występu nie zabraknie z pewnością utworów z ostatniego jak dotąd albumu studyjnego „For The Cause” z 2018 r. oraz z wcześniejszych płyt. Madball ma ich w dyskografii aż dziewięć!

CZYTAJ WIĘCEJ