Wrocław

 Synagoga Pod Białym Bocianem
 ul. Włodkowica 7

 22.06.2023

 23:55
 

DIKANDA - koncert o północy w Synagodze Pod Białym Bocianem!

Ethno Jazz Festival zaprasza na wrocławskie obchody Nocy Świętojańskiej 2023. W najkrótszą noc w roku, 22 czerwca pięć minut przed północą, w Synagodze pod Białym Bocianem rozpocznie swój nocny koncert zespół DIKANDA! Tę niezwykłą Noc Świętojańską warto spędzić przy muzyce folkowej najwyższej próby w klimatycznych wnętrzach wrocławskiej synagogi. Jak przystało na obchody Nocy Świętojańskiej będzie też okazja do tańca przy folkowej muzyce. Na koncercie przewidziane są zarówno miejsca siedzące jak i stojące, a właściwie tańczące :)

DIKANDAto powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym, zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody - w tym "Płyta roku" niemieckiego czasopisma "Folker" przyznana w 2005 roku za "Usztijo". Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - "dikandisz". Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak dokonać rezerwacji?

Przesuwając kursorem myszy po planie sali pojawi się cena biletu jak i ilość wolnych miejsc w każdym z sektorów. Po kliknięciu w wybrany sektor pokażą się poszczególne miejsca - kolory wskazują dostępność i kategorię cenową. Wystarczy zaznaczyć wybrane miejsca i przejść dalej do formularza rezerwacji. Po wypełnieniu swoich danych, spośród dostępnych możliwości wybiera się sposób płatności jak i dostarczenia biletów. Rezerwacja zostaje utworzona po kliknięciu "Zamawiam".

Wybierz sektor z planu sali