Wrocław

 Stary Klasztor - Sala Gotycka
 ul. Purkyniego 1

 23.10.2023

 19:00
 

LECH JANERKA - charytatywny koncert w Starym Klasztorze!

Hospicjum Formuła Dobra oraz klub Stary Klasztor zapraszają 23 października na charytatywny koncert LECHA JANERKI.

Ten koncert to nie tylko okazja do klubowego spotkania z rockową twórczością jednego z najważniejszych wrocławskich i polskich artystów, ale też możliwość wsparcia najbardziej potrzebujących. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany dla podopiecznych hospicjum Formuła Dobra. Podczas koncertu będzie można także wylicytować płyty z autografami artystów, a uzyskane z licytacji środki również zasilą konto hospicjum.

Informacje o Stowarzyszeniu Medycznym Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”.

„Formuła Dobra”, to hospicjum domowe dla dzieci. Aktualnie zajmujemy się 150 pacjentami cierpiącymi na nieuleczalne choroby, zapewniając im holistyczną opiekę. Nasz zespół to ponad 120 osób, m. in. personel medyczny, psychologiczny, osoby duchowne, pracownicy socjalni i administracyjni, którzy mają wieloletnie doświadczenie w opiece nad pacjentami hospicjum, a także ich rodzicami i rodzeństwem. Działalność leczniczą prowadzimy od kwietnia 2016 roku i jesteśmy największą tego typu jednostką medyczną w Polsce.

Ze względu na duży obszar naszego działania (teren województwa dolnośląskiego) zorganizowaliśmy sieć filii działających m.in. dla regionów Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Zgorzelca, Kłodzka, Chojnowa, Świebodzic i Legnicy, zapewniających bezpieczeństwo i krótki czas dojazdu do podopiecznych mieszkających w dużej odległości od Wrocławia.

Wspólnie ze szpitalami dolnośląskimi m.in. Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu i Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym we Wrocławiu prowadzimy hospicjum perinatalne – miejsce, gdzie otrzymują pomoc rodziny, które w czasie ciąży dowiedziały się o nieuleczalnej chorobie swojego dziecka.

„Formuła Dobra” nie zapomina o rodzinach, których dzieci odeszły. Hospicyjni psychologowie nadal wspierają ich w żałobie w ramach Grupy Wsparcia Dla Rodzin po Stracie.

Jesteśmy organizacją non profit; nie prowadzimy działalności gospodarczej. Utrzymujemy się głównie z kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz darowizn. Organizujemy wiele akcji charytatywnych, w których wspierają nas oddani wolontariusze. O idei pomagania, która kształtuje nas, jako ludzi, opowiadamy przy okazji spotkań z dziećmi i młodzieżą w placówkach oświatowych, instytucjach i organizacjach pomocowych.

Pracownicy naszego hospicjum prowadzą również działalność naukową dotyczącą pediatrycznej opieki paliatywnej polegającą na wydawaniu książek, organizacji i udziału w konferencjach naukowych oraz szkoleniach dla pracowników medycznych innych specjalizacji. Zapraszamy na naszą stronę www.formuladobra.pl oraz profile w social mediach (Facebook, Instagram).

CZYTAJ WIĘCEJ