Wrocław

 Synagoga Pod Białym Bocianem
 ul. Włodkowica 7

 03.09.2024

 19:00
 

Avishai Cohen – światowej sławy kontrabasista i wokalista wystąpi we Wrocławiu! Ethno Jazz Festival zaprasza 3 września do Synagogi pod Białym Bocianem na koncert jednego z najważniejszych muzyków światowej sceny jazzowej, pochodzącego z Izraela kontrabasisty i wokalisty, Avishaia Cohena.

Po długiej przerwie koncertowej artysta powraca do Wrocławia i zaprezentuje publiczności materiał ze swojego najnowszego albumu pt. "Shifting Sands", ale na koncercie nie zabraknie też utworów znanych już publiczności z wcześniejszych płyt.

Avishai Cohen

Geniusz kontrabasu. Jeden z najciekawszych i najbardziej rozchwytywanych muzyków jazzowych ostatniej dekady. Jego talent docenili Chick Corea, Herbie Hancock i Bobby McFerrin. Magazyn Down Beat nazwał go "wizjonerem gatunku" i "jedną z postaci otwierających jazz na nowe obszary". Avishai ma ponadto unikalną zdolność łączenia wysublimowanej muzyki z szeroką popularnością. Kariera artysty rozpoczęła się na dobre od współpracy z Chickiem Coreą - w latach 1996-2003 Avishai był podporą sekstetu Origin i Chick Corea New Trio. Lata spędzone pod skrzydłami słynnego lidera sprawiły, że o Avishaiu zaczęto głośno mówić i pisać jako o nowej wschodzącej gwieździe basowych strun i niekwestionowanym wirtuozie. Wraz z Chickiem Coreą zagrał niezliczoną ilość koncertów i z czasem stał się rytmicznym filarem niemal wszystkich jego artystycznych przedsięwzięć. Poza współpracą z Coreą, Cohen nagrywał lub występował z wieloma gwiazdami jazzu, m.in. Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Paquito D'Rivera, Danilo Perez. Pierwsze autorskie grupy i nagrania pod własnym nazwiskiem datują sie na 1998 rok. Od tego czasu Avishai nagrał kilkanaście albumów) i wystąpił na wszystkich liczących się festiwalach na świecie. Wydarzeniem ostatnich lat jest łączenie przez Avishaia gry na kontrabasie ze śpiewem, artysta czyni to w sposób zjawiskowy, a wielkie powodzenie ostatnich albumów i koncertów na żywo potwierdza to najlepiej.

We Wrocławiu zespół wystąpi w składzie:

Avishai Cohen - bass, vooc
Elchin Shirinov - piano
Roni Kaspi - drums

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybierz sektor z planu sali