Wrocław

 Stary Klasztor - Sala Gotycka
 ul. Purkyniego 1

 28.11.2024

 20:00
 

RANDY BRECKER/ADA ROVATTI QUINTET zagra we Wrocławiu!

Ethno Jazz Festival zaprasza 28 listopada do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert RANDY BRECKER/ADA ROVATTI QUINTET.

Legendarny trębacz, siedmiokrotny laureat nagrody Grammy, RANDY BRECKER, do współpracy muzycznej zaprosił wybitną saksofonistkę, laureatkę dwóch statuetek Grammy, ADĘ ROVATTI, prywatnie swoją żonę.

RANDY BRECKER – amerykański trębacz i kompozytor, kształtuje brzmienia jazzu, R&B i rocka od ponad pięciu dekad. Nagrał setki albumów i koncertował z najwybitniejszymi muzykami świata: Jamesem Taylorem, Stevie Wonderem, Brucem Springsteenem, Frankiem Sinatrą, Frankiem Zappą oraz z zespołami Parliament i Funkadelic. Grał także na pierwszym albumie Blood, Sweat & Tears Child Is Father to the Man. W roku 1975 Randy wraz ze swoim bratem założył zespół Brecker Brothers Band i bardzo szybko wydali fenomenalnie przyjęty debiutancki album The Brecker Bros. Muzyka braci znacząco wpływała na kształt muzyki fusion. Dokładnie dziesięć lat od zawieszenia działalności zespołu, Randy i Michael powrócili z potrójnie nominowanym do Grammy albumem The Return of the Brecker Brothers. Kolejny krążek Out of the Loop był już podwójnym zwycięzcą nagrody Grammy, w kategorii Najlepszy Współczesny Album Jazzowy oraz Najlepsza Kompozycja Instrumentalna (za utwór African Skies). W solowej karierze, pierwsze Grammy przypadło Randy’emu w 1997 roku, za album Into The Sun.

W 2011 artysta nagrał wraz z Włodzimierzem Pawlikiem, Pawłem Pańtą, Cezarym Konradem i Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej płytę Night in Calisia uhonorowaną w 2014 nagrodą Grammy za najlepszy album dużego zespołu jazzowego.

Amerykański trębacz jest siedmiokrotnym laureatem tej prestiżowej nagrody.

Rodowita Włoszka ADA ROVATTI zaczęła grać na saksofonie w liceum po latach nauki fortepianu klasycznego. Po zdobyciu stypendium na Berklee College of Music podzieliła swój czas pomiędzy Boston, gdzie studiowała pod kierunkiem Joe Violi, George'a Garzone'a i Freda Lipsiusa, a Włochami, gdzie regularnie występowała w Big Bandzie z zaproszonymi artystami takimi jak: Phil Woods, Lee Konitz i wieloma innymi. Po spędzeniu roku w Paryżu, koncertując w Europie i Afryce, przeniosła się do Nowego Jorku. Występowała na ważnych festiwalach, grając z imponującą listą artystów, takich jak: Mike Stern, John McLaughlin, Anne Ducros, Bob Mintzer, Victor Bailey, Joanne Brackeen, Tony Levin, John McLaughlin, James Moody, Aretha Franklin, Herbie Hancock, Jimmy Heath, Patti Austin, Joe Bonamassa i wielu innych. Ada Ravatti miała swój czynny udział w wydaniu dwóch płyt nagrodzonych Grammy przez Randy'ego Breckera – „34 th N Lex" i „Rocks" z NDR Big Band wraz z Davidem Sanbornem, oraz na cenionej płycie Johna McLaughlina „Industrial Zen" oraz pojawiła się również w filmie 'Uśmiech Mony Lisy' z Julią Roberts. Jako liderka zespołu wydała 6 płyt: Ada Rovatti & The Elephunk Band, Under The Hat, Airbop, Green Factor, Disguise i Brecker Plays Rovatti -Sacred Bond.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybierz sektor z planu sali